CANIK

O ZNAČKE CANIK

[CANIK INAK]

Dnes by sme Vám radi informovali o jednej z našich tohtoročných noviniek pre rok 2022 - pištole značky CANIK. Skôr ako však začneme, radi by sme Vám predstavili Turecko - Americkú spoločnosť CANIK ako takú...

Tureckí výrobcovia zbraní sa stále viac presadzujú vďaka ponúkanej kvalite za rozumnú cenu. Výnimkou nie je ani CANIK. Kvalitné zbrane s výborným spracovaním a bohatým príslušenstvom sú dobrou voľbou ak hľadáte zbraň na sebaobranu, alebo na športové použitie. Dnes by sme Vám túto značku radi bližšie predstavili...

Canik je ochranná známka pištolí vyrábaných spoločnosťou Samsun Domestic Defense and Industry Corporation - dcérskou spoločnosťou Aral Industry Corporation. Spoločnosť bola založená v roku 1997 a sídli v meste Samsun v Turecku v blízkosti hory, ktorá nesie jej meno.
Spoločnosť je významným hráčom v odvetví leteckej obrany už viac ako dvadsať rokov a viac ako 10 rokov sa radí medzi popredných svetových výrobcov strelných zbraní.

Odbornosť spoločnosti v oblasti leteckej výroby viedla k partnerstvám so spoločnosťami ako Lockheed Martin, Airbus a Boeing, čo umožnilo vývoj aj vysokokvalitnej polymérovej pištole a začiatok série TP. Ďalší dôležitý krok pre vývoj série do dnešnej podoby bolo prijatie tureckými silovými zložkami.

Rok 2012 je jeden z najvýraznejších rokov pre celú spoločnosť CANIK, pretože uzavrela partnerstvo so spoločnosťou Century Arms. Tak uviedla pištole Canik TP na americký trh. Spoločnosť sa rýchlo dostala do popredia diskusií o strelných zbraniach, vrátane toho, že ju Ballistic Magazine označil za 2018 Editor's Choice for Versatile/Value Pistol. Snaha o dokonalosť pokračuje aj v roku 2019 s novým TP9 Elite Combat, ktorý je štandardne dodávaný s vylepšeniami výkonu od americkej Salient Arms International. V roku 2020 zase získal cenu ICA Industry Choice Awards (Concealed Carry Pistol of the Year) Subcomact TP9 Elite.

[MISIA CANIK]

Navrhovať, vyvíjať a vyrábať inovatívne zbrane, ktoré majú vysoký medzinárodný predajný potenciál v najnižších a najvyšších segmentoch kategórie ručných zbraní (konkrétne pištole, ťažké guľomety a ľahké automatické kanóny). Neustále inovovať - zlepšovať zbrane a vyvíjať nové príslušenstvo a vybavenie, aby boli pre obsluhu príjemnejšie a efektívnejšie.

Nenavrhovať len hardvér, ale vyvíjať aj softvér ktorý sa môže bezproblémovo spojiť so zbraňami, aby sa zvýšil ich výkon a uľahčilo sa ich používanie a údržba.

Investovať do kvalifikovanej pracovnej sily, ktorá pomôže dosiahnuť vyššie uvedené ciele identifikáciou potrieb zákazníkov, ako aj globálnych trendov, konceptov a technológií a vývojom vhodných riešení.

MISIA CANIK

[VÍZIA CANIK]

Stať sa skutočne globálnou značkou. Dokázať, že spoločnosť CANIK je oveľa viac ako výrobca jedných z najlepších pištolí a že je tiež inovatívnym a úspešným hráčom na trhu so zbraňami vďaka našim novým produktom v najvyššom segmente ručných zbraní a prelomových riešení, ktoré rozvíjajú pomocou informačných technológií.

Byť pripravený na medzinárodnú spoluprácu pri výrobe najmodernejších systémov automatických kanónov stredného kalibru. Riadiť výrobu, predaj a marketing našich produktov v desiatkach krajín na štyroch kontinentoch.

V rámci Canik Academy ponúkať v CANIK Academy komplexné školiace programy prispôsobené potrebám súkromných a verejných zákazníkov. Vybudovať sieť a zamestnať pracovnú silu potrebnú a schopnú vyvíjať produkty a služby, ktoré by naši zahraniční zákazníci mohli požadovať. Stať sa jednou z troch najlepších spoločností v tomto odvetví.

HODNOTY A PRINCÍPY SPOLOČNOSTI

Ako CANIK sa pri podnikaní v súlade s naším poslaním a víziou zaväzuje konať v súlade s nasledujúcimi hodnotami a etickými princípmi:

Dôvera

Ako spoločnosť, ktorá v prvom rade navrhuje a vyrába služobné pištole pre silové zložky, sme si dobre vedomí toho, že ľudské životy a úspešné vykonávanie misií zabezpečujúcich verejný poriadok a národnú bezpečnosť sa môžu spoliehať na naše ručné zbrane. Preto vyrábame naše produkty podľa najvyšších štandardov, aby sa  sa na ne vždy dalo spoľahnúť, že budú fungovať aj v tých najnáročnejších podmienkach.

Integrita

Pretože dôvera našich zákazníkov v naše produkty je našou najvyššou prioritou, keď uvádzame naše pištole, príslušenstvo a ďalšie služby na trh, dbáme na to, aby vždy fungovali tak, ako boli inzerované. Vo veľmi výnimočných prípadoch, keď naše produkty a služby nespĺňajú očakávania našich zákazníkov, podnikáme všetky potrebné kroky v súlade s našou zodpovednosťou, aby sme ochránili dôveru vloženú do našej spoločnosti.

Jednoduché použitie

Dizajn našich produktov a výrobné materiály odrážajú naše najmodernejšie techniky a technológie. Napriek tomu by sme nikdy nedovolili, aby tento technologický vývoj skomplikoval naše produkty natoľko, že by bolo ťažké ich používať a udržiavať. Vždy budeme používať najmodernejšie techniky a technológie na výrobu efektívnych a priateľských zbraní.

[ETICKÉ HODNOTY]

INTEGRITA, ČESTNOSŤ A TRANSPARENTNOSŤ

Organizácia presadzuje princípy čestnosti, integrity a transparentnosti vo všetkých svojich aktivitách a správaní sa vo svojich vplyvných oblastiach

ORIENTÁCIA NA ZÁKAZNÍKA

Cieľom organizácie je vytvárať pozitívny vplyv na zákazníkov vo svojich aktivitách predvídaním ich potrieb. Zameriava sa tiež na zvýšenie spokojnosti zákazníkov udržiavaním kvality a dodacích výkonov na najvyššej možnej úrovni.

EXCELENTNOSŤ

Cieľom organizácie je dosiahnuť dokonalosť prácou v súlade s etickými princípmi, zákonmi a orientáciou na pracovný výkon.

ZODPOVEDNOSŤ

Organizácia monitoruje sociálne, ekonomické a environmentálne dopady všetkých svojich produktov a služieb a uvedomuje si, že v tomto rámci je zodpovedná za všetkých svojich zainteresovaných strán.

UDRŽATEĽNOSŤ

Organizácia si uvedomuje, že potreby dnešnej generácie musia byť naplnené bez obetovania potrieb budúcich generácií.

REŠPEKT

Naša organizácia rešpektuje všetky práva a povesť svojich zamestnancov, zainteresovaných strán a svojich konkurentov.

SPRAVODLIVOSŤ

Naša organizácia sa zaväzuje zaobchádzať so svojimi zamestnancami, zainteresovanými stranami a konkurentmi spravodlivo a vyhýbať sa akejkoľvek diskriminácii.

[7 x PREČO...]

Dôvody prečo vlastniť CANIK

OVERENÉ V BOJI

CANIK je spoločnosť vyrábajúca pištole s najväčším počtom vládnych zákaziek na svete. Všetky strelné zbrane a príslušenstvo boli niekoľkokrát overené priamo v bojových zónach. Dnes sa produkty CANIK používajú všade; od dažďových pralesov, púšte či v zasnežených horách, kde preukazujú svoju spoľahlivosť.

ROZPTYL

Jeden z najlepších ukazovateľov výkonu zbrane je nepochybne rozptyl zbrane pri zásahu na cieľ. Zbrane CANIK majú patria medzi najlepšie na svete.

SPÚŠŤOVÝ MECHANIZMUS

CANIK vyrába svetovo najlepší sériovo vyrábaný spúšťací mechanizmus. Vďaka tomuto už legendárnemu výkonu spúšte je zachovaný maximálny komfort strelca pri rýchlych následných výstreloch.

ERGONÓMIA

Najvyššou prioritou pri vývoji zbraní CANIK je maximalizovať pohodlie pri streľbe. Aby sme to dosiahli, spolupracujeme s najlepšími strelcami na svete, aby sme získali ich spätnú väzbu. Robíme rozsiahly výskum a vyrábame naše zbrane s najvhodnejším ergonomickým dizajnom pre našich zákazníkov.

ŽIVOTNOSŤ HLAVNÍ

CANIK vyrába jedny z najodolnejších hlavní na svete so životnosťou až 50 000 nábojov. To je možné vďaka technológii z nášho leteckého výskumu a zázemia.

UŽÍVATEĽSKÝ PRÍJEMNÝ DIZAJN

Všetky produkty CANIK sú navrhnuté podľa vstupov poskytnutých operátormi špeciálnych síl a obsahujú najmodernejšie technológie. Jedinečný dizajn našich produktov zaisťuje užívateľom jednoduchú údržbu a výmenu dielov aj v tých najnáročnejších prevádzkových a environmentálnych podmienkach.

OFICIÁLNY PROGRAM PRÍSLUŠENSTVA CANIK

CANIK ponúka jeden z najväčších programov príslušenstva na svete s viac ako 400 produktov vybraného príslušenstva strelných zbraní. Navrhnutých, testovaných a schválených inžiniermi výskumu a vývoja.

[MODELOVÉ RADY]

TP Series:

 • SFx Rival
 • TP9 Subcompact Elite CAS
 • TP9 Bubcompact Elite
 • TP9 SF Elite
 • TP9 SF Elite – S
 • TP9 Elite Combat
 • TP9 Elite – S Combat
 • TP9 DA
 • TP9 SA Mod.2
 • TP9 SF
 • TP9 SFT
 • TP9 SFx Rival

VŠEOBECNÉ VLASTNOSTI

 • Polymérový rám vystužený vláknami
 • Vymeniteľné chrbty pažby v rôznych veľkostiach
 • Nízka hmotnosť, zúbkovaná spúšť
 • Indikátor nabitej komory
 • Integrované príslušenstvo Picatinny Rail (MIL-STD-1913)
 • Široká spúšť navrhnutá aj pre streľbu v rukaviciach
 • Tenifer alebo Cerakote® Finish cez Tenifer
 • Poniklované komponenty
 • Puzdro, rýchlo-nabíjač zásobníkov, zásobníky a súprava na čistenie

Mete series:

 • METE SFx
 • METE SFT
 • TP9 Subcompact METE
 • TP9 SF METE – S

VŠEOBECNÉ VLASTNOSTI

 • Polymérový rám vystužený vláknami
 • Vymeniteľné chrbty pažby v rôznych veľkostiach
 • Nízka hmotnosť, zúbkovaná spúšť
 • Indikátor nabitej komory
 • Integrované príslušenstvo Picatinny Rail (MIL-STD-1913)
 • Široká spúšť navrhnutá aj pre streľbu v rukaviciach
 • Tenifer alebo Cerakote® Finish cez Tenifer
 • Poniklované komponenty
 • Puzdro, rýchlo-nabíjač zásobníkov, zásobníky a súprava na čistenie
 • Optic ready – pripravené na osadenie kolimátora
 • Obojručné ovládanie

Príďte & Pozrite & Vyberte

Príďte sa pozrieť na CANIK na našu prevádzku J&B Hunting v Trnave, kde Vám zbrane nie len ukážeme, ale aj Vám zodpovieme Vaše otázky, či ochotne poradíme pri výbere.

Čakáme Vás
J&B Hunting Team

JB Hunting

Distribútor

J&B HUNTING s.r.o.
PEKÁRSKA 7489/40A
91701 TRNAVA
SLOVENSKO

Facebook
Instagram

Kontakty

emal: info@jbhunting.sk
telefón: 033/2400463
mobil: 0908 171 712
po-pia: 9:00 - 17:00
so: 8:00 - 12:00

Upozornenie

Stránky obsahujú informácie pre odbornú verejnosť v oblasti zbraní a streliva. Sú určené pre držiteľov zbrojného preukazu alebo licencie.